Search
Close this search box.

par mums

Mūsu pakalpojumi un mūsu vietas stāsts

Viesu nams Šubrakkrasti

Atrodamies pasakainā dabas nostūrītī Gaiziņkalna apkārtnē. Viesu nama nosaukums radies no strautiņa „Šubraka”, kas tek gar viesu nama piekāji, un uz kartes iezīmē divu pagastu un novadu robežu. Iekoptā lauku teritorija ietver dīķu kaskādes, kalnu pie mājas, ar serpentīna ceļu un apkārtnes teritoriju.

Ja plānojat svētku vai semināru organizēšanu, ģimenes brīvdienas vai romantisku nedēļas nogali, mēs piedāvājam:

 • Telpas konferencēm un semināriem – ka pat darbs var kļūt par atpūtu;
 • Astoņas labiekārtotas istabiņas un gultas vietas līdz 30 personām (papildvietas līdz 25 personām), kamīnzāli – banketiem un svinībām, aprīkotu virtuvi;
 • Piknika vietas, peldvietas, pastaigu takas;
 • Vasarā – laiva, velosipēdi, makšķerēšana, pļavu golfs, sporta laukumi;
 • Ziemā –  distanču slēpošana un braucieni ar sniega motociklu.
 • Ekskursija pa metālapstrādes darbnīcām, motosporta vēsture un vēsturiskas tehnikas apskate;
 • Kāpšana kalnā pa serpentīna ceļu (kalna augstums 219 m), kalna galā skatu panorāma un lielās šūpoles;
 • Puķu dārzu apskate, viengadīgo un daudzgadīgo puķu stādu iegāde;  

Mūsu vietas stāsts aizsākās...

…1989. gada rudenī, nekurienes vidū, novārtā pamestā ēkā bez durvīm, logiem un elektrības, kad šeit saimniekot sāka Aizstrautu ģimene (2. attēls). 

“Kalnozoli” (jeb šobrīd “Šubrakkrasti”) ir vieta, ar ļoti bagātu vēsturi, jo pirms tam šeit atradās pienotava un aktīvi norisinājās dažādi sabiedriski un saimnieciski nozīmīgi notikumi (1. attēls). Droši varam teikt, ka tolaik cilvēku šeit netrūka un bijis pat savs veikals un telefona centrāle. 

Bet diemžēl vēstures līkloči visu izpostīja. Par kādreizējo aktīvo dzīvi un notikumiem vairs liecināja tikai drupas.. Vienīgā ēka, kas bija saglabājusies, kad šeit sāka saimniekot Aizstrautu ģimene, bija 1930. gadā celtā pienotavas ēka. 

Šodien šī vieta nav tik apdzīvota kā senāk, bet rosība turpinās un Aizstrautu ģimene aktīvi attīstīta uzņēmējdarbība. 1995. gadā saimnieki nodibināja Z/S “Kalozols”, kas sākotnēji nodarbojās ar lauksaimniecību (3. attēls), bet kopš 2008. gada ar tūrismu kā SIA “Šubrakkrasti” (4. attēls). 

Savukārt 2001. gadā tika nodibināts arī SIA “ARA Kalnozols”, kas nodarbojas ar nestandarta rūpnīcas iekārtu ražošanu un eksportēšanu uz Zviedriju. 

Šubrakkrastu saimnieki, Anita un Raimonds Aizstrauti, ģimenē audzina trīs bērnus – Agritu, Raivo un Tomasu, kuru audzināšana nav ļāvusi padoties, un būt savas valsts, novada un pagasta patritotiem. 

Lepojmaies ar savu veikumu un to, ka esam atgriezuši dzīvību šajā sētā un ka šī vieta ir pieejama un atvērta sabiedrībai. 

Par sakoptu un skaistu Latviju! 

SIA "ARA Kalnozols"

SIA „ARA Kalnozols” ir uzņēmums, kas tika dibināts 2001. gada jūnijā un atrodas blakus viesu namam. No darbības uzsākšanas 2001.gadā, SIA “ARA Kalnozols” sadarbojas ar uzņēmumiem Zviedrijā, kuros uzstādītas 80% no uzņēmuma ražotajām iekārtām.

Darbības pamatvirzieni:

 • Nestandarta iekārtu projektēšana un izgatavošana
 • Metāla apstrāde
 • Ražošanas līnijas
 • Individuālie pasūtījumi
 • CNC gravēšana un lāzergravēšana (māju uzraksti, suvenīri kāzām, magnētiņi, piekariņi, personificēti gravējumi, individuālie pasūtījumi)

2019.gadā izsludinātajā Madonas novada pašvaldības biznesa ideju konkursā “Madona var labāk!” iesniegts un apstiprināts projekts “Produktu un dizaina attīstība SIA “ARA Kalnozols”, ar mērķi- Lāzergriešanas/gravēšanas iekārtas iegāde, paplašinot un uzlabojot uzņēmuma piedāvāto pakalpojumu klāstu.

Projekta kopējās izmaksas EUR 3074,68 (trīs tūkstoši septiņdesmit četri euro, 68 centi) no kuriem EUR 2000,00 (divi tūkstoši euro, 00 centi) ir Madonas novada pašvaldības finansējums, EUR 1074,68 (viens tūkstotis septiņdesmit četri euro, 68 centi) pašieguldījums.

SIA “ARA Kalnozols”
Juridiskā adrese:
“Kalnozoli”, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV-4853
Mobilais telefons: +371 29460341 (Raimonds Aizstrauts, uzņēmuma vadītājs)
E-pasts: siaara@gmail.com

Pļavu golfs

Pie mums ir iespējams arī iepazīt pļavu golfa spēli. Mūsu laukuma teritorija apņem aptuveni 15 hektārus lielu pļavu ar Vidzemei raksturīgu reljefu. Laukumā ir gan ūdens šķēršļi, gan arī smilšu bunkuri, kas golfa spēli padara krietni aizraujošāku un interesantāku.
Pļavu golfs ir klasiskā golfa paveids, kas atšķiras ar mazāk nopļautu spēles laukumu un ar dažām atkāpēm no spēles pamatnoteikumiem. Pļavu golfa laukumi šobrīd netiek sertificēti un spēle uz tā ir vairāk uzskatāma par brīvā laika pavadīšanas veidu.
Pļavu golfs tiek spēlēts sakoptā pļavā, kas būtībā ir arī galvenais pamatnosacījums pļavu golfa laukuma izveidei. Tas ir nedaudz sarežģītāks kā klasiskais golfs, jo bumbiņas ir grūtāk ripināt un tās biežāk pazūd (ja gadās iesist garākā zālē vai lielā ūdens šķērslī).

Sīkāka informācija par iespējām un cenām šeit. 

Aizstrautu ģimene
Aizstrautu ģimene

SAZINIES AR MUMS

Izmantojot viesu māju vairāk kā vienu diennakti piedāvājam 10% atlaidi.

© Šubrakkrasti, 2024. Visas tiesības aizsargātas.